Prodej chaty / chalupy (Prodáno)

Dubá

11 000 000 Kč
Kód nabídkyN62318
Dispozice domuatypický
Poloha objektuSamostatný
Druh objektuCihlová
Zastavěná plocha413 m2
Umístění objektuSamota
Užitná plocha285 m2
Stav objektuDobrý
Plocha parcely3928 m2
Typ domuPatrový
Počet podlaží2
Sklep42 m2
PENB: Náročnost budovyG - Mimořádně nehospodárná

Popis

Chalupa s nevídanou atmosférou. Soccer Reality Vám exkluzivně nabízí na prodej pohádkovou chalupu a roubenou stodolu, kterou doplňuje rozlehlý pozemek s množstvím zeleně.

Původní usedlost byla postavena v roce 1754, hlavní budova – chalupa v roce 1928. Oba letopočty najdete na fasádě hlavní budovy. Historická a zároveň nevšední atmosféra na vás bude dýchat při každém kroku. Během let se nijak výrazně nezasahovalo do stavu budov. Majitelka vše pečlivě udržovala a dokázala tak zachovat výjimečný ráz celého objektu a genius loci – ducha místa.

Celý objekt je kompaktní, tvoří jeden celek. Vstup do hlavní budovy je z venkovního prostoru do velké předsíně se schody. Dále cesta pokračuje do předsklepí a sklepního prostoru, koupelny s toaletou, kuchyňského a obytného prostoru s kachlovou pecí. Tento prostor je propojen s další místností. Po schodech se dostanete do druhého podlaží, kde vás přivítá velká předsíň, pokoj a velký salón. Cesta dále vede do haly, ze které se dostanete do dvou dalších pokojů. Z horní předsíně je dále přístup na pavlač, která spojuje hlavní budou se starou zástavbou. Hlavní budova nabídne i velký podstřešní prostor. Stará budova je nyní používána ke skladování věcí.

Předmětem prodeje jsou pozemky: zastavěná plocha a nádvoří 1040 m2, zahrada 2410 m2, trvalý travní porost 237 m2, zahrada 76 m2 a ostatní plocha 165 m2.

Na pozemku se dále nachází kůlna, stodola a přes 260 let unikátní stará lípa. Chalupa je postavena na vrcholku kopce, kde pohled do všudypřítomné přírody dodává místu na výjimečnosti. Atmosféru celého místa doplňují dekorace a vybavení, o které se bývalá majitelka, paní Eva Pilarová, pečlivě starala. Tyto věci jsou součástí nabídky. Celkově se jedná o jedinečnou nemovitost, na kterou nenarazíte každý den.

V bezprostředním okolí se nenachází standardní občanská vybavenost. Chalupa je umístěna na místě, které nabízí ticho, klid a souznění s přírodou. V případě potřeby najdete obchody, poštu a jiné v obci Dubá, která je vzdálená 10 minut jízdy autem.
Prodávající si vyhrazuje právo vybrat kupujícího na základě jím zvolených kritérií.

Lokalita

Dubá