Prodej hotelu, restaurace

Loučeň - Jivák

25 000 000 Kč

Cena včetně právních služeb, úschovy peněz a provize RK

Kód nabídkyN64708
Typ zařízeníhotel
Poloha objektuSamostatný
Druh objektuSmíšená
Užitná plocha1150 m2
Stav objektuDobrý
Typ domuPatrový
Počet podlaží3
Zastavěná plocha450 m2
Plocha parcely2217 m2
K dispozici od24.6.2024
PENB: Náročnost budovyG - průkaz nedodán

Popis

Lovecký hotel Jivák je unikátní stavba s genius loci – duchem místa, původně knížecí pivnice s tančírnou z roku 1935, kterou nechal později kníže Alexandr Jan z Thurn-Taxisu přestavět na výletní restauraci. Stavba byla v roce 1994 rozšířena o ubytování a přestavěna do současné podoby.

Hotel stojí uprostřed rozsáhlých svatojiřských lesů na hrázi rybníka Jívák s písečnou pláží. Výhled na rybník z hotelové terasy a pokojů je kouzelný, okolní příroda je jako stvořená pro relaxaci a odpočinek. Hotelová kuchyně proslula nejen svými zvěřinovými specialitami, ale také přípravou na lávovém venkovním grilu a v domácí udírně.

Hotel má svou dlouholetou zavedenou klientelu a skoro stoletou historii. Konají se zde rodinné oslavy, svatby, firemní večírky, bankety a školení. Okolní lesy jsou protkány hojně navštěvovanými turistickými stezkami, z nichž jedna vede přímo na hrázi rybníka, před hlavním vchodem. Hotelová restaurace má svoji stálou klientelu i ve velké chatové osadě, která s hotelem přímo sousedí. Slavná osada Jivák byla založena již v roce 1926 a je zde cca 120 chat. Hotel se nachází ve velmi žádané a ceněné rekreační lokalitě.

Hotel má ubytovací kapacitu až 30 lůžek v sedmi pokojích a dvojpokojovém apartmánu (každý pokoj je vybavený sociálním zařízením a TV). Stylovou restauraci s kapacitou osmdesáti míst s možností posezení u krbu, s tanečním parketem a barem. Salonek pro uzavřenou společnost. Letní terasu s posezením (160 m2). Velké zázemí hotelu a restaurace. Dva služební pokoje se sociálním zařízením. Bytovou jednotku 48 m2 se sprchou, WC a samostatným vchodem. Na pozemku hotelu je altánek + venkovní sezení pro 60 osob, ohniště, udírna, pískoviště, trampolína a parkoviště pro 25 vozidel.

Vybavení hotelu je v dobovém loveckém stylu (židle, lavice a stoly z masivní borovice), lovecké trofeje a jiné stylové zařízení (komody, lustry, bar, atd.).

Součástí prodeje je též veškeré vybavení restaurace, letní terasy, kuchyně a pokojů. Prodávající předá i know-how chodu hotelu, webové stránky, telefonní číslo a téměř 7 000 klientů.

Lovecký hotel Jívák se nachází 34 minut jízdy od Prahy, 20 minut jízdy od Nymburka, Zoo Chleby a Lázní Poděbrady. Zámek a městys Loučeň jsou 2,9 km od hotelu. Autobusové zastávky a vlakové stanice jsou od hotelu vzdálené do 3 km.

Lokalita

Loučeň - Jivák